مقالات

ضدعفونی کرونا با گلاب

ضدعفونی با گلاب

آیا می توان از گلاب برای ضدعفونی استفاده کرد؟

این روز ها با گسترده تر شدن بیماری همه گیر کرونا و استفاده ی روز افزون مردم از مواد شوینده و ضدعفونی کننده، بحث استفاده از موادی مثل گلاب یا سرکه برای عمل گند زدایی، مورد توجه قرار گرفته است. تا جایی که برخی از سایت ها و حتی پزشکان طب سنتی به طور رسمی و با یقین کامل، استفاده از گلاب و موادی اینچنینی را برای ضدعفونی با گلاب  جهت مقابله با ویروس کرونا، کاملا موثر می دانند.

حتی برخی از رسانه های به ظاهر معتبر نیز در رابطه با این موضوع، همرنگ موج تبلیغاتی جدید شده و از گلاب به عنوان یک محلول ضدعفونی کننده ی جدید یاد کرده اند. البته بحث وجود خاصیت آنتی اکسیدانی در گلاب، قدمت طولانی تری دارد و پایه های علمی متعددی را هم می توان به آن نسبت داد. اما استفاده از این ترکیب برای از بین بردن ویروس هایی مثل کرونا، در هاله ای از شک و ابهام قرار دارد و ظاهرا این روز ها به یک موضوع پر سر و صدا تبدیل شده است. در این مقاله به طور مختصر به بررسی این مقوله خواهیم پرداخت.

گلاب چیست؟

در اثر فرایند تقطیر گلبرگ های گل رز یا محمدی، مایعی رقیق و بی رنگ تولید می شود که “گلاب” یا “رز واتر” نام دارد. به طور کلی ترکیب اصلی اسانس گلاب را موادی مثل سیترونلول، هنیکوزان، لینالول، سیترولنیل استات، متیلوژنول، هپتادکان، پنتادسان و استاروپنین تشکیل می دهد و در برخی از موارد مقدار بسیار کمی (کمتر از 5 درصد) فنیل اتانول نیز مشاهده می شود.

اگرچه قدمت تولید این ماده، به هزاران سال پیش برمیگردد و تاریخ دقیقی را برای ابداع آن نمی توان در نظر گرفت؛ اما کاربرد وسیع امروزی آن، استفاده به عنوان یک عصاره ی خوشبو کننده و همینطور یک اسانس خوراکی می باشد و در بیشتر کشور ها، بدین منظور شناخته می شود. البته گلاب به غیر از عطر آگین کردن محیط و خوراکی های آشامیدنی، کاربرد های دیگری هم دارد که در ادامه شرح داده می شوند.

گلاب چه خواصی دارد؟

خاصیت سفید کنندگی پوست، شناخته شده ترین ویژگی گلاب می باشد و به همین جهت است که بیشتر شرکت های تولید کننده ی لوازم بهداشتی و آرایشی، استفاده از آن را در محصول خود تبلیغ می کنند. در واقع خاصیت ضد التهابی این عصاره ی گیاهی باعث شادابی و طراوت پوست، و از بین بردن چین و چروک می شود.

بر اساس برخی از تحقیقات انجام شده، گلاب حتی می تواند بیماری های پوستی مختلفی مثل اگزما را هم تا حد زیادی کنترل کند. علاوه بر این، اطلاعات آماری نشان می دهد که استعمال گلاب و استفاده از ماسک های صورت مبتنی بر آن می تواند قرمزی و تیرگی پوست را هم تا حد زیادی کاهش دهد و در بهبود ورم های پوستی نیز موثر باشد.

ضدعفونی با گلاب

مواد تشکیل دهنده گلاب جهت ضدعفونی کرونا

گلاب، حاوی آنتی اکسیدان گیاهی نیز می باشد که در رنگدانه های گلبرگ رز یا محمدی به شکل طبیعی تولید می شود. این خاصیت، به حفاظت از سلول های پوستی کمک کرده و برای بهبود بیماری هایی مثل آب مروارید نیز کمک کننده می باشد. البته نباید فراموش کرد که برخلاف ادعای برخی از افراد، خاصیت آنتی اکسیدانی گلاب یا هر ماده ی دیگری، نه باعث مقاوم شدن سیستم ایمنی بدن می شود و نه از پیری زودرس جلوگیری می کند و نقل قول هایی از این دست را می توان در حیطه ی شایعات و مطالب زرد و شبه علمی قرار داد.

علاوه بر سه مورد ذکر شده، موارد دیگری مثل درمان درد معده و روده، جلوگیری از خونریزی و بهبود زخم های پوستی، از بین برنده ی سرفه و حتی درمان آب ریزش بینی نیز به عنوان خواص درمانی گلاب در برخی از مقاله ها ذکر شده است که البته در مورد آنها نمی توان قضاوت قطعی و مسلمی داشت.

در واقع، مقاله های علمی و آزمایشگاهی اثبات شده ای در مورد موارد فوق وجود ندارند و پزشکان و افراد مدعی، تنها بر اساس نتجیه ی چند آزمایش ناکامل و اطلاعات آماری و همینطور روش آزمون و خطا، در رابطه با این گونه خواص موجود در گلاب گمانه زنی می کنند. با این حال همانطور که گفته شد استعمال و استفاده های گوناگون از این ماده ی گیاهی، نمی تواند خطری برای سلامت بدن داشته باشد و به همین دلیل، بررسی موارد فوق، چندان هم لازم و ضروری به نظر نمی رسد.

ضدعفونی با گلاب

آیا گلاب خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد؟

بحث استفاده از گلاب به عنوان یک ماده ی ضدعفونی کننده برای مقابله با انواع بیماری ها، موضوع تازه ای نیست؛ اما این روز ها به دلیل شیوع اپیدمی کرونا و مورد توجه قرار گرفتن انواع مواد ضدعفونی کننده، مورد پذیرش بسیاری از مردم قرار گرفته است. در واقع ظهور این ایده را می توان به یک آزمایش انجام شده در سال 2011 میلادی که توسط چند محقق ایرانی انجام شده است، مرتبط دانست. در طی این آزمایش، محققان دریافتند که ترکیب عصاره های مختلف گیاهی مانند گلاب و تعریق برخی از گلبرگ های دیگر، می تواند حاوی نوعی ترکیبات ضد التهاب و ضد باکتریایی باشد.

این خاصیت ضد التهابی تا حد زیادی می تواند به درمان برخی از زخم های سطحی و از بین بردن بخش زیادی از باکتری های عفونت زا، کمک کند و به نوعی باعث تسریع در فرایند بهبود زخم شود. اگرچه روش انجام آزمایش مذکور، کاملا علمی و آزمایشگاهی بوده، اما از آنجا که فرایند آن در جای دیگری مورد بررسی قرار نگرفته و نتایج آن توسط دانشمندان دیگر نیز تایید نشده است، بسیاری از متخصصین با دیده ی شک و گمان به آن می نگرند و معتقدند که پارامتر های ذکر شده در فرایند آزمایش، می تواند ناکامل یا ناقص باشد. به همین دلیل نمی توان با اطمینان کامل مدعی خاصیت ضد باکتریایی گلاب شد.

نکات مهم جهت ضدعفونی با گلاب

علاوه بر این، نکته ای که باعث سوء برداشت های مختلفی در این زمینه می شود، این است که کرونا یک ویروس است نه یک باکتری؛ و اگر فرض را هم بر صحیح بودن این نظریه بگذاریم، به این معنی است که گلاب فقط می تواند غلظت مشخصی از باکتری ها را از بین ببرد و این موضوع ارتباطی با مقوله ی ضدعفونی و مقابله با انواع ویروس ها ندارد. به طور کلی می توان گفت که هیچ مدرک و حتی آزمایش و سندی مبنی بر این که گلاب می تواند ویروس هایی مثل کرونا را از بین ببرد، در هیچ جایی وجود ندارد و به یقین می توان گفت که این نظریه به اثبات نرسیده و حتی شواهد حمایت کننده ای را هم ندارد. کارشناسان ضمن تاکید بر این موضوع، همواره یادآوری می کنند که تنها استفاده از محلول ها و ژل های ضدعفونی کننده ی مبتنی بر الکل و یا وایتکس می تواند میکروارگانیسم هایی مثل ویروس ها را از بین ببرد و افراد، بر اساس نوع استفاده ی خود، باید محلول ضد عفونی کننده ی مناسب و استاندارد را تهیه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.