مقالات

اهمیت ضدعفونی میوه و سبزیجات

ضدعفونی سبزیجات

همانطور که می دانید، رژیم غذایی همراه با میوه و سبزیجات، نقشی اساسی و مهمی را در سلامت افراد ایفا می کند؛ اما مهم تر از انتخاب این رژیم، نحوه ی مصرف سالم و ایمن آن است. به طور دقیق تر، وجود انواع میوه ها و سبزیجات در رژیم غذایی به شما کمک می کند تا در برابر انواع بیماری های مختلفی مثل سکته مغزی، بیماری های عفونی و قلبی و برخی از انواع سرطان مقاوم شوید؛ علاوه بر این، استفاده از سبزیجات به جای کالری می تواند نقش موثری در کنترل وزن داشته باشد.

اما در اکثر مواقع، میوه ها و سبزیجات خام، حاوی میکروب ها و میکروارگانیسم های مضری هستند که می توانند شما و افراد خانواده تان را به بیماری های مختلفی دچار کنند. امروزه در سراسر جهان، بخش زیادی از بیماری های همه گیر، از طریق اینگونه مواد غذایی منتقل و منتشر می شوند. به همین منظور، مهم ترین توصیه ی پزشکان و محافظان سلامت در تمام کشور ها، نحوه ی مصرف میوه و سبزیجات به صورت محصول پخته شده می باشد. با این حال نقش خام خاری در رژیم های مختلف غذایی را نمی توان نادیده گرفت و از این روست که شستشو و ضد عفونی این مواد خوراکی قبل از مصرف، اهمیت قابل ملاحظه ای پیدا می کند.

ضدعفونی سبزیجات

چرا قبل از مصرف مواد غذایی گیاهی و میوه جات باید آنها را ضدعفونی کنیم؟

میوه ها و سبزیجاتی که مصرف می کنید، مملو از سموم دفع آفات و مواد و ترکیبات شیمیایی می باشند و خود این مسئله، تهدیدی برای سلامت انسان به شمار می رود. انواع سموم آفات، جزء جدایی ناپذیر کشت محصولات گیاهی هستند و به همین دلیل نمی توان وجود آنها را نادیده گرفت. میوه ها و سبزیجاتی که به دست شما می رسند، مقدار زیادی از این سموم و ترکیبات شیمیایی را با خود به همراه دارند.

بر اساس تحقیقات آزمایشگاهی، ثابت شده است که مقدار بیش از اندازه ی این سموم در بدن فرد می تواند باعث بروز مشکلاتی در سیستم عصبی، سیستم تولید مثل و همینطور ایجاد اختلال در سیستم ایمنی بدن شود. شاید به همین جهت باشد که ضرورت شستشو و ضدعفونی مواد خوراکی گیاهی، امر تازه ای به شمار نمی رود و تاریخچه ی آن به دوره ی صنعتی شدن کشاورزی و تولید محصولات گیاهی بر می گردد.

به علاوه، این مواد خوراکی قبل از اینکه به دست ما برسند و در طی سفر طولانی و پر فراز و نشیب خود، پاتوژن های بیماری زایی را به وجود می آورند که طبق آمار و به طور میانگین، هر ساله حدود یک نفر از هر پنج شهروند را دچار بیماری می کنند. با همه ی اینها، با در نظر گرفتن پدیده های نوظهور دیگری مثل بیماری همه گیر کرونا، ضرورت توجه به این مسئله دو چندان می شود. چرا که درصد قابل توجهی از زنجیره ی انتقال و انتشار ویروس منشا این بیماری یعنی کووید 19، به جابجایی مواد خوراکی و به خصوص مواد گیاهی و میوه جات وابسته است.

ویروس کرونا و ضد عفونی مواد گیاهی چه ارتباطی دارند؟

مراکز بهداشتی تا قبل از شیوع بیماری همه گیر کرونا، ضرورت ضد عفونی میوه و سبزیجات را برای جلوگیری از بروز انواع بیماری ها، به طور دائم به مردم گوشزد می کردند. اما ظهور این بیماری، اهمیت این عمل پیشگیری کننده را دو چندان کرده است و باعث شده تا متخصصان، دستور العمل های متفاوت و دقیق تری را برای این کار تببین کنند. تا قبل از شیوع این بیماری بسیاری از افراد، شستشوی میوه و مواد گیاهی را با مقداری آب به تنهایی کافی می پنداشتند؛ اما امروزه برای حفظ سلامت خودمان هم که شده لازم است تا در این نوع نحوه ی ضد عفونی، به طور محتاطانه تری برخورد کنیم. به طور کلی مواردی وجود دارند که برای ضد عفونی و پاکسازی مواد خوراکی گیاهی باید مد نظر داشته باشید؛ این موارد به طور خلاصه در ادامه ی این مقاله شرح داده می شوند.

چگونه میوه و سبزیجات را با خیال راحت ضدعفونی کنیم؟

شستشو و ضد عفونی میوه و سبزیجات به عنوان یک عمل پیشگری کننده، بسیار کم هزینه تر از درمان بیماری های احتمالی به وجود آمده در اثر چشم پوشی از آن است و این ضد عفونی، به مراتب راحت تر از چیزی است که شما فکر می کنید. به طور خلاصه برای ضد عفونی مواد خوراکی گیاهی، رعایت موارد می تواند کمک کننده باشد.

  1. ابتدا ضد عفونی دست ها

اگر در محصول گیاهی خریداری شده توسط شما (مخصوصا اگر محصول مورد نظر بسته بندی شده باشد) ویروس یا میکروارگانیسم خطرناکی موجود نباشد، ممکن است که باکتری ها و ویروس های سطح دستان شما در طی عمل شتشتسو به آن منتقل شود. برای جلوگیری از این امر لازم است تا قبل از ضدعفونی مواد خوراکی گیاهی، دستور العمل اصولی و بیست ثانیه ی ضد عفونی دستان را به طور دقیق رعایت کنیم.

  1. تا قبل از زمان مصرف، میوه و مواد خوراکی را ضد عفونی نکنید

رطوبت، زیستگاه مناسبی برای رشد باکتری هاست. اگر میوه و سبزیجات را پس از ضد عفونی و شستشو به مدت طولانی در یک محیط نگه داری کنید، این امکان وجود دارد تا مجددا انواع باکتری ها در سطح آن به فعالیت و تولید مثل بپردازند. به همین جهت بهتر است که درست در زمان قبل از مصرف، این گونه مواد خوراکی شستشو و ضد عفونی شوند.

فقط از آب سرد استفاده کنید

 

احتمالا در دستور العمل های توصیه شده برای ضد عفونی و گند زدایی لوازم و محیط های مسکونی و اداری، به کرات شنیده اید که استفاده از آب با حرارت بالا، تاثیر بهتری در این عمل خواهد داشت؛ اما طبق اظهار نظر آخرین کارشناسان، استفاده از آب گرم و با دمای بالا برای ضد عفونی مواد خوراکی گیاهی، ایده ی چندان مناسبی نمی باشد و به جای آن، آبکشی چند مرحله ای با دمای پایین توصیه شده است. علاوه بر این، استفاده از انواع مواد شیمیایی شوینده و صابون ها نیز می توانند برای معده و سیستم ایمنی بدن مشکلات جدیدی را به وجود بیاورند. به همین جهت لازم است تا برای شستشوی این گونه مواد خوراکی، از محلول های ضد عفونی مناسب برای این کار مانند پودر پرکلریت با غلظت 70 درصد استفاده شود.

دقت را فراموش نکنید

شستشو با آب سرد و استفاده از مواد ضد عفونی کننده ی غیر مضر برای بدن، برای اطمینان از ایمنی مواد خوراکی گیاهی کافی نیست. نکته ی مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید، تکنیک شستشو است؛ به عنوان مثال باید توجه کنید که روش ضدعفونی یک کاهو، کلم یا سبزیجات برگ دار با میوه هایی مثل سیب یا پرتقال کاملا متفاوت است و هر کدام دستور العمل مخصوص به خودش را دارد.

از جوش شیرین کمک بگیرید

در بعضی از موارد استفاده از ترکیب آب و جوش شیرین می تواند بخش زیادی از باکتری های موجود در سطح مواد گیاهی را از بین ببرد. یکی از مطالعات آزمایشگاهی اخیر در این رابطه نشان می دهد که شستشوی میوه و سبزیجات با جوش شیرین، باعث از بین رفتن سموم دفع آفات و مواد شیمیایی این مواد می شود.

هوشمند باشید، بدون اینکه استرس داشته باشید

شاید فکر کردن به این موضوع که بخواهیم هر چیزی که از بیرون به منزل یا محیط کار خود می آوریم را ضد عفونی کنیم، کمی طاقت فرسا و دشوار گونه باشد. این حساسیت در رابطه با مواد غذایی، کمی پر رنگ تر شده و به همین دلیل، “استرس” پدیده ای است که در این شرایط باعث سردرگمی بیشتر و ایجاد مشکلات فراوان تری برای فرد می شود. باید در نظر داشت که در صورت رعایت اصولی نکات بهداشتی و ضد عفونی طبق دستور العمل های توصیه شده، جایی برای این گونه حساسیت ها و استرس باقی نمی ماند. پس مواد غذایی، میوه و سبزیجات خود را طبق دستور العمل های بهداشتی و با رعایت نکات ذکر شده در این مقاله ضد عفونی کنید و هیچ نگرانی در این زمینه را به خود راه ندهید.

ضدعفونی سبزیجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.